Nazwa użytkownika:
Hasło: Zapomniane hasło?

Statystyka

W naszym portalu jest już
4514 użytkowników,
40 projektów,
561 organizacji,
139 partnerstw.

  REJESTRACJA

Witamy w portalu współpracy międzynarodowej i wspierania społeczeństwa obywatelskiego w regionie Europy Wschodniej i Azji Centralnej. Zapraszamy do uczestnictwa w portalu, korzystania z jego zasobów i współredagowania jego treści.

Treasures of music: Armenia - zaproszenie do udziału w projekcie

2016-11-10 17:53:01

Zapraszamy chóry do udziału w nowym projekcie "Treasures of music: Armenia"

Fundacja Chórtownia wraz z partnerami:
- Armenian Choral Conductors' Association oraz
- Związkiem Ormian w Polsce

chcemy wydać płytę zawierającą ormiańskie utwory chóralne wykonywane przez chóry z całego świata.Pewnie pamiętacie płytę The Sound of Music II, która zawierała muzykę chóralną polską, gruzińską, ormiańską, ukraińską, mołdawską, bułgarską i węgierską, która była ciekawym doświadczeniem dla chórów uczestniczących w tym projekcie i skromnym wkładem w popularyzację różnych kultur muzycznych.

"Treasures of Music" są jej wariacją, obejmującą tylko jeden kraj - na początek Armenię - chociaż warunki uczestnictwa są podobne:

Niniejszym ogłaszamy konkurs dla chórów z całego świata, w którym nagrodą jest umieszczenie zwycięskich nagrań na płycie CD.

Nagrania chórów z Armenii już są wstępnie wybrane, a my czekamy na nagrania chórów spoza Armenii, które przyślą nam utwory. Spośród nich wyłonimy 4 chóry (lub 8 utworów), których nagrania zostaną umieszczone na płycie.

Można nadsyłać po 2 nagrania w formacie MP3 do końca lutego 2017. Mają to być kompozycje lub opracowania chóralne ormiańskiej muzyki ludowej.

Prosimy o przysyłanie ich przez dropbox lub inny serwis do wymiany dużych plików, lub też zwykłą pocztą na płycie na adres fundacji.

Dostarczone materiały niepodlegają zwrotowi,nie będą też uzyte do innych celów niż nagranie płyty, o której mowa.

Podczas wyboru będziemy brać pod uwagę jakość nagrania, poziom wykonania utworu i repertuar.

Aby zapewnić zgodnośc z prawem, oczekujemy przeniesienia praw autorskich na odpowiednim polu eksploatacji (dotyczy to zarówno kompozytora lub aranżera utworu, autora tekstu, jak i wykonawców) w formie pisemnej.

Płyty nie będą przeznaczone do sprzedaży: ani organizatorzy, ani chóry, które otrzymają płyty w zamian za przysłanie nagrania nie będą mogły ich sprzedawać.

Nie refundujemy nagrań chórom, finansujemy tylko mastering płyty, przygotowanie materiałów graficznych (okładka, książeczka) oraz jej tłoczenie.

Chóry, których nagrania zakwalifikują się na płytę, będą zobowiązane zapłacić drobną kwotę na pokrycie części kosztów tłoczenia oraz wysyłki, w zależności od ilości egzemplarzy płyty, którą zamówią (równowartość 100 euro za 50 płyt, 200 euro za 100 płyt itd.). Pieniądze będą zbierane po ustaleniu kompletu nagrań.


Jeżeli udałoby się nam pozyskać większe fundusze, wkład chórów nie byłby potrzebny.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć realizację tego przedsięwzięcia, prosimy o darowizny na konto Fundacji Chórtownia:
Numer rachunku bankowego: 72 2030 0045 1110 0000 0384 6120 (BNP Paribas Bank Polska S.A)